SOL, XRP, ETH, AVAX Coin ve Bu 4 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Bitcoin’in gücünün kripto dünyasındaki havayı yükseltmesi ve AVAX Coin dahil belirli altcoin’lere fayda sağlaması muhtemel. Ancak, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaşırken, ayılar ralliyi durdurmak için son bir girişimde bulunmaya çalışacak. Bu da bir geri çekilme riskini gündeme getiriyor. Bitcoin boğaları kırılmayı sürdürebilir mi, yoksa daha yüksek seviyeler kısa vadeli yatırımcıları kâr rezervasyonu yapmaya mı teşvik edecek? Kripto analisti Rakesh Upadhyay, öğrenmek için grafikleri inceliyor.

BTC, ETH, BNB ve SOL Coin analizi

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin, son birkaç gündür dar bir aralıkta konsolide oldu. Bunun ardından 26 Şubat’ta 53.000 dolarlık genel direncin üzerine çıktı. Bu, boğaların kontrolde kaldığını gösteriyor. Alıcıların fiyatı 53.000 doların üzerinde tutması halinde, BTC’nin ivme kazanması mümkün. Böylece, ayıların yine güçlü bir savunma yapması beklenen 60.000 dolara doğru yükselmesi muhtemel.

Bitcoin için aşağı yönde birkaç destek katmanı var. Eğer 50.500 doları kırarsa, boğalar düşüşü 20 günlük EMA’da (50.075 dolar) ve ardından 48.970 dolarlık kırılma seviyesinde durdurmaya çalışacaktır. Ayılar, 50 günlük SMA’ya (45.734 dolar) daha derin bir düzeltmenin başladığını göstermek için fiyatı 48.970 doların altına çekmek zorunda kalacaklar.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

ETH 25 Şubat’ta 3.036 dolar direncinin üzerine çıktı. Böylece, yükseliş trendinin bir sonraki ayağının başlangıcına işaret etti. Yükselen hareketli ortalamalar boğaların hakimiyetinde olduğunu gösteriyor. Ancak RSI’daki aşırı alım bölgesi küçük bir düzeltme veya konsolidasyonun mümkün olduğuna işaret ediyor. Alıcılar fiyatın 3.000 doların altında kalmasına izin vermezse, 3.300 dolara ve ardından 3.540 dolara yükselme olasılığı artar.

Zayıflığın ilk işareti, 20 günlük EMA’nın (2.823 dolar) altında bir kırılma ve kapanış olacaktır. Bu, traderların agresif kar rezervasyonu yapıldığını gösterecektir. ETH’nin daha sonra 2.717 dolara ve ardından 50 günlük SMA’ya (2.546 dolar) düşmesi olası.

Binance (BNB) fiyat analizi

BNB yükseliş trendini sürdürmeye çalışıyor. Ancak RSI’daki aşırı alım seviyesi, ayıların 400 dolardaki genel direnç yakınında güçlü bir meydan okumaya girişeceğini gösteriyor. Fiyat mevcut seviyeden düşer ancak 20 günlük EMA’dan (356 dolar) toparlanırsa, duyarlılığın yükselmeye devam ettiğini gösterecektir. Bu da 400 doların üzerinde bir kırılma olasılığını artıracaktır. BNB’nin daha sonra 460 dolara kadar yükselmesi mümkün.

Aksine, fiyat düşmeye devam eder ve 20 günlük EMA’nın altına inerse, boğaların agresif bir şekilde kar rezervasyonu yaptığını gösterecektir. Bunun da BNB’yi 50 günlük SMA’ya (323 dolar) düşürmesi olası. Bu seviyenin altında bir kırılma, avantajı ayılar lehine çevirecektir.

Solana (SOL) fiyat analizi

SOL, 50 günlük SMA’da (100 dolar) destek buluyor. Bu da boğaların düşüşü durdurmaya çalıştığını gösteriyor. Hareketli ortalamalar yatay. Ayrıca, RSI orta noktanın yakın. Bunlar da yakın vadede menzile bağlı bir hareket olduğunu gösteriyor. Alıcıların 119 ila 127 dolar arasındaki genel direnç bölgesine doğru bir ralli başlatmak için fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine itmesi ve sürdürmesi gerekecek. Bu bölgeyi aşarsa, yukarı hareketin 135 dolara ulaşması mümkün.

Aksine, fiyat mevcut seviyeden veya düşüş trendi çizgisinden aşağı dönerse ve 50 günlük SMA’nın altına düşerse, ayıların rallilerde satış yaptığını gösterecektir. Bu durumda SOL’un 80 dolara kadar düşmesi olası.

XRP, ADA, DOGE ve AVAX Coin analizi

Ripple (XRP) fiyat analizi

XRP son birkaç gündür hareketli ortalamaların yakınında işlem görüyor. Bu da bir sonraki yönsel hareket hakkında belirsizliğe işaret ediyor. Hareketli ortalamalar yatay. Ayrıca, RSI orta noktanın hemen altında. Bunlar da yakın vadede olası bir aralığa bağlı harekete işaret ediyor. Muhtemelen aralığın sınırları aşağı yönde 0,48 dolar ve yukarı yönde 0,58 dolar olacak.

Alıcılar, düzeltmenin sona ermiş olabileceğini göstermek için fiyatı 0,58 doların üzerine çıkarmak ve korumak zorunda kalacak. XRP’nin daha sonra 0,67 dol

Cardano (ADA) fiyat analizi

Boğalar ADA’da 20 günlük EMA’yı (0,58 dolar) korumayı başardı. Bu da duyarlılığın olumlu kaldığını gösteriyor. 20 günlük EMA kademeli olarak yükseliyor. Ayrıca, RSI pozitif bölgede. Bunlar da boğaların hafif bir avantaja sahip olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı 0,64 ila 0,68 dolar arasındaki genel direnç bölgesine çekmeye çalışacak.

Bu varsayımın aksine, ADA keskin bir şekilde düşer ve 20 günlük EMA’nın altına inerse, boğaların pes ettiğini gösterecektir. Bunun da 50 günlük SMA’ya (0,54 dolar) doğru bir düzeltme başlatması olası.

Avalanche (AVAX Coin) fiyat analizi

AVAX Coin 24 Şubat’ta 50 günlük SMA’dan (36,12d olar) sıçradı. Böylece, daha düşük seviyelerin alıcıları çektiğini gösterdi. Hareketli ortalamalar yatay. Ayrıca, RSI orta noktaya yakın. Bunlar da alıcılara ya da satıcılara net bir avantaj sağlamıyor. Fiyat düşer ve 50 günlük SMA’nın altına inerse AVAX Coin fiyatının 32 dolara kadar inmesi olası.

Alternatif olarak, 20 günlük EMA’nın (37,84 dolar) üzerinde bir kırılma ve kapanış, AVAX Coin için 42 dolarlık genel dirence doğru olası bir ralli için kapıları açabilir. Boğalar, ters H&S formasyonunun tamamlandığına işaret etmek için bu bariyeri aşmak zorunda kalacak.

Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

Boğalar üçgenden kopuş seviyesini başarıyla savundu. Ancak DOGE’yi 0,09 dolarlık genel direncin üzerine çıkaramadı. Bu, daha yüksek seviyelerde talep eksikliği olduğunu gösterir. Ayılar, fiyatı hareketli ortalamaların altına çekerek üstünlüğü ele geçirmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, DOGE’nin boğa trend çizgisine düşmesi olası.

Bu, boğaların savunması için önemli bir seviye. Çünkü çabalarında başarısız olurlarsa, DOGE’nin 0,07 dolara doğru aşağı doğru bir hareket başlatması mümkün. Boğaların yeni bir yukarı hareketin başladığını göstermek için fiyatı 0,09 doların üzerine çıkarması ve sürdürmesi gerekecek. DOGE’nin, ayıların güçlü bir savunma yapmasının muhtemel olduğu 0,10 ila 0,11 dolarlık direnç bölgesine yükselmesi olası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x