Ramazan ayı öncesi 10 ilde market denetimi

Menteşe, kontroller esnasında ürünün fiyat değişim tarihi ile şu an ki satış fiyatına da dikkat ettiklerini belirtti ve ekledi: “Son 2-3 ay içerisindeki fiyat hareketleri ve bugünkü fiyat hareketlerini karşılaştırıp, burada bir anormallik gördüğümüzde Bakanlığımızdaki Haksız Fiyat Değerlendirme Kuruluna gönderiyoruz.

Orada da bu firmaya farklı tutarlarda idari para cezaları uygulanıyor. Şu anda 150 yeni denetmen arkadaşımız İstanbul’a geldi. Ramazana kadar eğitimleri devam edecek. Ramazan ayı öncesinde başlattığımız bu denetimlere, ramazan ayı boyunca da yoğun şekilde devam edeceğiz.”

Konya Ticaret İl Müdürü Mustafa Çağlayan ve ekibi, Konya’nın Selçuklu ilçesindeki marketlerde denetimler gerçekleştirdi. Çağlayan, ramazan ayının yaklaşmasıyla denetimlerin yoğunlaştığını ve tüm şehirde denetimlerin yapıldığını belirtti.

Özşahan, denetimler sırasında herhangi bir usulsüzlük bulunması durumunda ceza uygulandığını belirtti.

Uzunkaya, denetimlerin süreceğini belirterek, “Özellikle yaklaşan ramazan ayında hem gıda toptancıları hem de marketler üzerinde yoğun denetimlerimiz devam edecektir. Bu denetimlerimiz sadece tüketicilerimizi korumak için değil, aynı zamanda dürüst ve basiretli tüccarlarımızın haklarını da korumak için yapılıyor.

İzmir’deki Alsancak semtinde bir süpermarket şubesini denetleyen ekipler, fahiş fiyat, satıştan kaçınma, etiket ve kasa arasındaki fiyat farkı olup olmadığına yönelik incelemeler yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x