Özgür Özel’den AYM’nin ikinci kez hak ihlali kararı verdiği Can Atalay için açıklama

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) ikinci kez hak ihlali kararı verdiği seçilmiş Hatay Milletvekili Can Atalay’ın bir an önce tahliye edilmesi Anayasa’nın gereğidir” dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, sosyal medya hesabından, AYM’nin tutuklu milletvekili Can Atalay’la ilgili ikinci kez hak ihlali kararı vermesine ilişkin ilk açıklmasını sosyla medya hesabından yaptı.

Özel X hesabından yaptığı paylaşımda, “AYM’nin ikinci kez hak ihlali kararı verdiği seçilmiş Hatay Milletvekili Can Atalay’ın bir an önce tahliye edilmesi Anayasa’nın gereğidir. Bu karara direnmek, anayasal hukuk düzenini yok saymaktır. Biz, adaleti ve hukuku savunmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

“Beni utandırıyor”

22. Dönem Mersin Milletvekili Ersoy Bulut’un TBMM’de düzenlenen cenaze törenine katıl Özel burada da “hak ihlali” kararına ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı.

“Bu sorulara muhatap olmak gerçekten beni utandırıyor ama Türkiye’deki herkesi bu gündemle meşgul etmek birilerini utandırmıyor” diyen Özel, şunları kaydetti:

“Her dakika Türkiye’yi rezil ediyor”

“Bir saate, ‘saat doğru gösteriyor, ne diyeceksiniz’ diye sorulur mu? Saat doğru göstermiş ama yanlış yapanların, Türkiye’yi sürekli mahcup edenlerin, hem kendi içinde hem dünyada tartıştıranların, artık bu yüksek mahkemenin kararlarından bir ders alması gerekir.”

TIKLAYIN-AYM’den Can Atalay için ikinci hak ihlal kararı!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x