O fenomenler için yolun sonu göründü

Dilan Polat’a özenip, ondan aldığı cihazlarla güzellik merkezi açan Ece Ronay, bu sektörden sanıldığı gibi çok para kazanılmadığını söyledi.

Dilan Polat gibi Ataşehir’de güzellik merkezi açan Petek Dinçöz de bu işte çok para olmadığını açıkladı.

Bakırköy’de güzellik merkezi ve Beylikdüzü’nde şubesi olan Gülhan Gürbüz, “23 yıldır bu işin içindeyim, bu sektörden Ferrari ve Maserati alacak para kazanılmaz” dedi.

Bizzat sektörün içindekiler bu işten villalar, daireler, lüks otomobiller ve mücevher alacak paralar kazanılmadığını söylüyorsa, servetleriyle hava atan güzellik merkezi sahibi fenomenler, değirmenin suyunun nereden geldiğini açıklamalı.

Tayyar-Özlem Öz

O nedenle Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın güzellik merkezleri olan medya fenomenleri Tayyar Öz ile eşi Özlem Öz hakkında soruşturma başlatmaları önemli.

Bir başka önemli gelişme de savcılığın, soruşturma dosyasına giren Dilan Polat’ın 2019’da ‘Şampiyonlar Ligi’ diye paylaştığı güzellik merkezi olan 12 fenomen hakkında yurt dışı çıkış yasağı istemesi, mahkemenin de bunu kabul etmesi…

O fotoğrafta isimleri tespit edilen Eylül Öztürk, eşi Kenan Özkan, Şulemsi olarak tanınan Şule Kaya Türk, Merve–Yavuz Korkut, İleyda–Tolunay Topal, Tuğba–Ömer Bağ çifti de aynı Dilan–Engin Polat gibi aynı hukuki süreçten geçmeli.

Sadece o fotoğrafta olan güzellik merkezi zinciri sahibi diğer fenomenler de aynı şekilde soruşturulmalı.

Bu fenomenler şayet güzellik merkezleri üzerinden ‘kara para’ aklıyorlarsa onların kimler oldukları da ortaya çıkarılmalı.

Aksi halde sadece ‘vergi kaçakçılığı’yla sınırlı kalır bu dosyalar… Onlar da cezası neyse ödeyip, para ve lüks içindeki hayatlarına devam ederler.

Üzerinde gizlilik kararı olan bir davanın en büyük dayanağı MASAK raporunu sanıklara servis edip, çaldıkları minareye kılıf dikmelerini sağlayanlara rağmen adalet tecelli etmeli.

Suçsuz olanlar beraat etmeli, suç işleyenler ise layık oldukları cezaları almalı.

Her platformda aynı tartışma

DogeDesigner adlı X kullanıcısı, The Wall Street Journal’daki bir haberi kaynak gösterip, “Instagram Reels, gençlere açıkça cinsel yetişkin videoları gösteriyor, beraberinde birçok büyük markanın reklamlarını yayınlıyor” diye yazdı.

Mavi tik’li bu hesabın bu eleştirisini X’in patronu Elon Musk alıntılayıp, “Siz ne diyorsunuz, büyük markalar?” diye sordu.

Çocuklar ve gençlerin, müstehcen paylaşımlar yapanları takip etmeseler bile kurtulmaları mümkün değil bu teşhircilerden…

Çünkü Instagram’ın ‘Keşfet’ sayfası bu müstehcen paylaşımlarla dolu.

İsraillilerin Filistin’de öldürdüğü bebeklerle ilgili paylaşımların üstünü ‘Hassas içerik’ uyarısıyla kapatan Instagram, müstehcen içerikler için aynısını yapmıyor.

Instagram’daki cinsel içerik bolluğu X’te tartışılırken bizde ne oldu?

TikTok’ta göğüs gösterisi yaparak bir saatte 100 bin lira toplayan kişi gözaltına alınca, sosyal medyadaki klasik tartışma yeniden alevlendi:

“Birçok ülkede yasak olan TikTok bizde de kapatılsın” diyenlere karşın, “Sosyal medya mecraları çıplak kadın doluyken sadece bu TikTok teşhircisi niye gözaltına alındı?” diye itiraz edenler.

35 yaşındaki G. D. ifadesinde kirayı ödeyemediği için yayın açtığını ve para kazandığını, beş aylık hamile olduğunu söyledi. G. D. yurt dışı çıkış yasağı ve adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı, ama tartışmalar bitmedi.

Sosyal medya mecraları, trafiklerini artırdığı için izin verdikleri bu tür müstehcen paylaşımları abonelerin yaşlarına göre sınır getirmezse daha çok tartışılır bu konu!

GÜNÜN SÖZÜ

“Sıradan erkekler, bir kadında beyin gibi bir şeye rastladıkları anda alelacele kaçar.” (Ray Bradbury)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x