İsmail Saymaz’dan ‘şaraplı’ iddiaya yanıt: Yalanını yiyeyim Zihni

Gazeteci Zihni Çakır, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun danışmanı Murat Ongun’un İstanbul’daki lüks bir restoranda İsmail Saymaz’ın da aralarında olduğu 12 kişiyi ağırladığını iddia etti. “Masrafları İBB mi karşıladı?” diye soran Çakır’a Saymaz yanıt verdi.

Çakır’ın X’ten (Twitter) yaptığı paylaşım şöyle: “Cumartesi gece Kanyon AVM nin en lüks mekanı GINA restoranda minimum 12 kişinin oturduğu büyük bir masa. Murat Ongun’un ev sahibi göründüğü, İsmail Saymaz’ın yüksek sesle ders verircesine konuştuğu ve hepsi CHP üst yönetiminde yer almış “sosyal demokrat arkadaşların” oturduğu masada en pahalı şarap şişelerinin biri boşalıyor biri geliyor. Daha ilginci @Mrt_Ongun un ev sahipliğinde @ismailsaymaz ın ders verdiği masada “ülkenin nasıl yönetilmesi gerektiği” tartışıyor! Sayın @ekrem_imamoglu bu birbirinden pahalı şarapların birinin boşalıp ötekinin geldiği “ülkeyi kurtarma” masasının masraflarını @istanbulbld mi karşıladı?”

‘EVET ORADAYDIM’

Çakır’ın paylaşımını alıntılayan gazeteci İsmail Saymaz ise şu yanıt verdi: “Dün oradaydım evet. Çünkü ‘Atatürk’ filminin basın gösterimindeydim. Masada Murat Ongun değil, Akşam gazetesinden Mustafa Kartoğlu, Yenişafak’tan Ali Saydam ve Prof. Ahmet Kasım Han vardı. Masada, Atatürk filmini konuştuk. Yarına da yazıyorum. Yalanını yiyeyim Zihni. Bir de A Haber’den Coşkun Başbuğ vardı, onu unutmuşum.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x