Erdoğan nikah şahidiydi… Rizeli damada 118 ihale

Uğur Can Biçer

A Z Reklam firması 13 yıl içinde, çoğunluğu belediyeler olmak üzere kamu kurumlarından 118 ihale aldı. Kağıthane Belediyesi’nden aldığı son ihalenin bedeli 13 milyon 337 bin TL.

2014 seçimlerinde AKP’den Başakşehir Belediye başkanlığına aday adayı olan Fatih Bolcan, başkan olamazsa da ihalelerle yüzü güldü. Bolcan’ın 2008 yılında ortak olarak girdiği ancak şimdi tek başına sahibi olduğu, A Z Reklam Basım Organizasyon Turizm Ve Yapı İşleri Dış Tic. Ltd. Şirketi 118. ihalesini Kağıthane Belediyesi’nden aldı.

Kağıthane Belediyesi’nin “2023 Yılı Yurtiçi Kültür Gezileri Organizasyonu” adı altında açtığı ihaleyi A Z Reklam firması 13 milyon 337 bin TL’ye aldı. A Z Reklam firması 3 Ekim 2023 tarihinde Belediye ile sözleşme imzaladı. 2010 yılında ilk ihalesini alan firma nisan ayında da AKP’li Zeytinburnu Belediyesi’nden 7 milyon 137 bin 300 TL’ye kültür gezileri organizasyonu ihalesi almıştı.

KABİNE, BOLCAN’IN NİKAHINDAYDI

Rize’li eski AKP milletvekili Mustafa Baş’ın kızı ile 2003 yılında evlenen Fatih Bolcan’ın nikahı adeta siyasi bir gösteriye dönüşmüştü.

Eminönü Belediye Başkanı Lütfi Kibiroğlu’nun kıydığı nikaha, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Abdullatip Şener, Bayındırlık Bakanı Zeki Ergezen, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Orman Bakanı Osman Pepe, Çevre Bakanı İmdat Sütlüoğlu, Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek, Hayrunnisa Gül, Emine Erdoğan, Milli Takımlar Teknik Direktörü, Şenol Güneş ve çok sayıda milletvekili katılmıştı.

FATİH BOLCAN KİMDİR

Çorum 1976 doğumlu olan Fatih Bolcan, 1998 yılında İÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. 1995-1999 yılları arasında Fazilet Partisi Gaziosmanpaşa Gençlik Kolları ve İstanbul İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 1997 yılında İBB Gençlik Meclisi üyeliği ve Komisyon Başkanlığı yaptı. Çalışma hayatına İSKİ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nde başlayan Bolcan, daha sonra Eminönü Belediyesi’nde Özel Kalem Müdürü oldu. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Genel Sekreterliği Merkezi Finans ve İhale Birimi’nde uzman olarak çalışan Bolcan, Küçükçekmece Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü yaptı. 29 Mart 2009 Yerel Seçimleri’nde, AK Parti Küçükçekmece Seçim Koordinasyon Merkezi’nde Seçim Koordinatörlüğü görevini üstlendi. 12 Haziran 2011 Milletvekili Genel Seçimleri’nde, İstanbul 2. Bölge Seçim Koordinasyon Merkezi’nde, Tanıtma ve Medyadan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Kurucuları arasında bulunduğu Sadakataşı Derneği Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x